Daha önceden de yazdım: Hiçbir zaman rekabetten kaçmadım, kaçmam da. Yeter ki yapılan rekabetin bir ticari anlamı veya sonucu olsun. Ama yok!! Ne yapalım? Seyredecek değiliz ya..
Vereceğiniz destek çok kıymetli...

1- Sözgelimi o mal grubunu daha fazla taşımak istemiyor olabilirsiniz ve elinizdeki stok bir şekilde satılmalı. Anlarım. Nihayetinde o marka ile olan ilişkileriniz kopar. Fiyatları satılabilecek noktalara çekersiniz. Bu anlamda Prodibio, Rowa , Giesemann ve Aquarium Systems tuzların fiyatları yeniden düzenleniyor. Stoklar bitene kadar…

a) Prodibio: bitti ve dosyası kapandı..

b) Aquarium Systems Instant Ocean ve Reef Crystals tuzlar: 85 TL’den başlıyor…Üstelik yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi Türkiye'nin her yerine kargo tarafımızdan karşılanacak! Skimmer 175 TL’den başlayan fiyatlarla ve epoxy: 20 TL ve sump: 190 TL.

c) Rowa: özelde –sözgelimi - RowaPhos, 1 litre: 100 TL

d) Giesemann: T-5 fluoresanlar ve Metal lambalar ve epoxy.

2- Karşınızdaki firma ürettiği malların fiyatlarını aşağıya çeker. Siz de fiyatları indirirsiniz. (Tunze ürünlerinde olduğu gibi. Yeni fiyatları hazırlanıyor.)

3- Ancak piyasada alternatifi bulunmayan, yalnızca akvaryum sayısı kadar satabileceğiniz ürünlerden ne istersiniz? (Mag Float fiyatlarını biz de yeniden düzenlemek durumunda kaldık. Olur.. Maliyetine satalım.. Hatta zararına.. Bence bir sorun yok..)

4- Bir de 2- 3 firmanın ithal ettiği bazı markalar var. Yalnızca kim daha ucuza satar, görelim bakalım, anlamında yapılan indirimler… (ATI T-5 fluoresan ve NP Pellet fiyatları da değişti.)

Bütün bu olanlardan sonra, daha önce bu gruptan mal satın alan arkadaşlarımdan anlayış bekliyorum. Ben zarar etsem de bu fiyat gerilemelerinden oluşan zararlarını karşılamaya çalışacağım: Her zaman olduğu gibi… Gerekirse bedava mal vereceğim.. Verdim de.. Veririim de..

Bu yolu ben açmadım. Ama dediğim gibi açılan bu yolda yürüyeceğimden emin olabilirsiniz. Atılan her adımın bir karşılığı olacağını biliyorum. Ancak o adımın da bir karşılığı var…

Ve bu esnada ola ki bir “kampanya” yapılır, bilmenizi isterim ki daha da düşen fiyat olursa biz de düşeceğiz ve orada kalacağız ve söz veriyorum bir gün ile sınırlı kalmayacağız!! O gün Çarşamba da olsa, Cuma da olsa..

Çok büyük çoğunluğu zararına oluşturulan bu fiyat yapısı stoklarla sınırlıdır.