1500 lt Deniz Akvaryumu
+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 4 Toplam 14 Sayfadan
BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 140 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1500 lt Deniz Akvaryumu

Junior Member

Ama çok ciddi bir katkı ücreti ödemek gerekiyor.İnternetten baktım da sadece c-balance set 936 gr.lık ürün 90 tl.

Sizdeki tüketimle 3 günde biter. Bu da ayda 900 tl eder değil mi?

Vay anam çok ciddi bir masraf! Beni çok fazla aşan bir aylık gider....Biryerde yanlışlık yapmış olabilir miyim?

Senior Member

Siz hesap yaparken kendi tankınıza göre hesap yapın. Urun ile alakalı degil bu hesap. Tank icerisindeki mercan sayısı ile ilgili...
    Konu dgnbek tarafından (09-11-2012 Saat 10:26 PM ) değiştirilmiştir.
    "İnsan dilinin altında gizlidir."

Junior Member

Başlangıç olarak 75lt. için 5 ml ile başlayın demiş. Şimdi siz kullandığınız için akvaryumunuza göre hesaplasam sizin 100 ml kullanmanız gerekir.

Mercanların gelişip tüketimin arttığı dönemde 3.5 kata çıkmış oran.

Kendim kullanmak istesem benim 20 ml ile başlayıp 70 ml.e çıkmam demek. Bu da ayda ortalma 200 tl gibi bir rakama denk gelecektir. Bu rakam bu hobiyle uğraşan biri için düşünülebilir bir rakam bana göre..

Bu hesap kitabı sizin konunuz altında yaptım kusura bakmayın.Alternatif arayışlar içerisinde maliyette çıkartmak lazım.

Senior Member

Alıntı scuba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlangıç olarak 75lt. için 5 ml ile başlayın demiş.Şimdi siz kullandığınız için akvaryumunuza göre hesaplasam sizin 100 ml kullanmanız gerekir.Mercanların gelişip tüketimin arttığı dönemde 3.5 kata çıkmış oran.
    dönüp kendim kullanmak istesem benim 20 ml ile başlayıp 70 ml.e çıkmam demek.buda ayda ortalma 200 tl gibi bir rakama denk gelecektir.Bu rakam bu hobiyle uğraşan biri için düşünülebilir bir rakam bana göre..
    Bu hesap kitabı sizin konunuz altında yaptım kusura bakmayın.Alternatif arayışlar içerisinde maliyette çıkartmak lazım.
    Maliyet hepimiz için önemli Emre bey. Elbette hesaplı hareket etmek lazım. Benim kastettigim miktar belirlerken tankın içindeki canli sayısı önemli olan. Bu miktarların kullanımı içerideki canli sayılarına göre artar ya da azalır.

Doprudan KH ve Ca dengelemek icin degil de icerisindeki elementlerden faydalanmak amaclı da kullanılabilir.
    Konu dgnbek tarafından (09-12-2012 Saat 07:32 AM ) değiştirilmiştir.

Junior Member

Halihazırda sistemde yerli bir markanın mercan kırığını reaktör yardımıyla buharlaşan su miktarı kadar tanka giriyorum.

Nutrienti düşürdükten sonra mercan tepkilerine göre alternatif sistemler araştırması içindeyim.

Kendi sistemimde 30 parça sps mercanım mevcut.Benim tankım içinde tüketimin çok olacağını düşünüyorum. Uzun vadede eğer sistem değişikliğine gidersem Ca reaktör çok daha hesaplı olacaktır.

C-balance kullanmaya başlamadan öncesi ve sonrası olarak mercanların renk-büyüme-polip açılımını görebileceğimiz fotolar mevcut mudur?

Senior Member

Bu sorunuz çok hoşuma gitti Emre bey =)) en güzeli sanırım böyle olacak. Evdeki bilgisayarımda resimler var akşam eve geçince ekleyeceğim.

Junior Member

Şimdi baktım da büyük paketleri çok daha hesaplıymış.

Resimleri bir görelim bakalım

Senior Member

Eski ve güncel olarak bu fotoyu buldum.Birkaç tane daha olucak ama buldukça eklerim...Bu arada yer açmak için yeni eklenen kayalarında görüntüsü çıkmış oldu ortaya =))

Güncel bu sabah çektiğim fotograflar..

Senior Member

İlk tridacna deneyimim..

Member

Doğan eline sağlık. Büyüme ve renklenme gayet iyi.

Askerden dönünce kırılan 1-2 sps parçana, kopan1-2 polip kafana talibim
    mümkünse ...
    Konu raptiye tarafından (09-24-2012 Saat 07:52 PM ) değiştirilmiştir.

+ Konu Cevaplama Paneli