Akvaryumdaki dengesizlik ilk önce düşük magnezyum değeri(1100) ile başladı. magnezyumu yükseltmem yaklaşık 1,5 ay kadar sürdü. Bu sürenin sonunda magnezyum 1340 'a kadar yükseldi. Ancak bu magnezyum değerinin yansıması olarak corallin alglenme tüm camlar ve kayaları sararak tüm akvaryumu kapladı. Bunun sonucu olarak da magnezyumu bu değerde tutabilmek için qfi magnezyumla günde yaklaşık 12 ml dozlama yapmam gerekti. Corallinalglerin oluşumunu durdurmak ve geriletmek amacıyla magnezyum değerini 1200ppm e düşürdüm. Ancak bu seferde akvaryumdaki (sanırım) iyon dengesi bozuldu ve kalsiyum 470 ' e fırladı. Magnezyumla uğraşırken kh 'ı ihmal etmem ve kalsiyum reaktörünün(pico) yeterli gelmemesi sebebiyle kh 5,4 e kadar düştü. Bu sefer kh'ı artırmak için yeni kalsiyum reaktörü araştırmalarına girdi. Zor ayar tutacağı ve uğraşmaktan bıktığım için kolay ayarlanır ve tabiki ucuz bir reaktör arayışına girdim. Sonuç olarak buble magus c120 de karar kıldım. Kolay ayar tutan damla sayısını takip edebildiğim ve en önemlisi ayarı hiç bozulmayan bir reaktöre sahip oldum. yaklaşık bir haftadır 6,3 çıkıç ph si ile çalıştırdım ve kh 6,2 ye yükseldi.