Hemen altta Vario 4 doz unitesinin İngilizcesi yer alıyor.. Çok kısa bir metin. Kolaylıkla Türkçe’ye çevirebilirdim.. Ama özellikle bıraktım. İki cümleyi özellikle kalın sergiledim. Sanırım anladınız…

“This dosing units ability to be connected directed to the iks aquastar and iks aquastar midi control units make it probably the most convenient to use, multi-channel dosing system for aquariums available on the market at the moment. It enables doses to be administered at any time and in any quantity. It is thus possible, for example, to add a liquid to the aquarium every hour in the easiest possible way. This allows the daily dose to be distributed evenly over a period of your choice (e.g. 8:00 a.m. to 8:00 p.m.). One of the great advantages of dosing continuously in this way over the methods employed by other dosing devices that commonly only add a single dose per day is, for example, the optimum utilization of trace elements in a seawater aquarium. Each channel can be set individually. The smallest possible dose is approximately 0.6 ml. Practical: every channel can also be activated manually by means of a switch. This is especially useful when, for example, changing a bottle.”

Iks Computer Systems konusunda ilklerin yaratıcısı. Tuzlu veya tatlı su fark etmeksizin bugün pekçok tanktan sorumlu.

Yalnızca olanı doğru-yanlış gözlemek istiyorsanız, sözümona birşeyleri control etmek istiyor, ne kadar verdiği “kader” diyor, çoğu zaman ekranı bile okumakta zorlanıyor, kesinlik sizin için hiç de önemli değilse, ışıklar ve motorlar öylesine yanıyor-sönüyor, durup kalkıyor diye seviniyorsanız baştan söylemeliyim, piyasada iks kopyası basit, bir o kadar kalitesiz ve kimine göre çok ucuz pekçok seçenek var.

Iks tanklardan sorumlu. Yüzlerce irili ufaklı tanktan. Hassasiyet değerleri, 5 yıla uzanan garantisi ve “kesin” çizgileri çok farklı bir marka. Öncelikle bilime hizmet ediyor. Sonra profesyonellere…

Iks basic system için zaman buldukça çeviri yapabildim. Alttaki linkte göreceğiniz kılavuzun tümüyle Türkçe olması için çalışmayı sürdürüyorum ama yardımcı olabilecek “gönüllü” arkadaşları karşılıksız bırakmayacağımı da belirtmek isterim. Zaman yetmiyor:

edit: Çeviri konusunda yardımcı olan Ateş Hatipoğlu. Kendisine teşekkür ediyorum. Artık "basic system" Türkçe:

http://freepdfhosting.com/8a9dd2e8ba.pdf

Çok daha fazlasını bulacaksınız ancak bir solenoid valfin ne zaman açılıp ne zaman kapanması –ki en basit örnek sanırım- biliyorsunuz, akvaryumun doğrudan pH değerlerini belirler. Gene bir ozonizör ne zaman açılır, ne zaman kapanır? Sudaki nitrat düzeyi bir yerde buna bağlı: Bırakın iks tüm bu basit işlemleri yerinize yapsın… Suyun sıcaklığı, iletkenlik, oksijen değeri, evet hava basıncı, iyot veya strontium dozlanması –diğer doz üniteleriyle lütfen böyle bir şey denemeyin!!- , ışıklar –evet Great Barrier Reef simulasyonu- (üzgünüm şimşekler de çakabilir, hatta dilerseniz bulutlar birikebilir.. yeter ki enlem boylam girin: Bilim, demiştim...) dalgalar ve motorlar ve cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza data akışı, su tamamlama.. devam edebilirim…

Yeter ki ne istediğinize karar verin.

Sensörler artık cam ve yeniden doldurulabilir: Bir bakıma ölümsüz… Komple set paketlerine dikkat!

iks AquaView nedir, nasıl çalışır?

http://freepdfhosting.com/b003239a0a.pdf

Ve dörtlü doz pompası: Bilinen en hassas dozlama tekniği..

http://freepdfhosting.com/5bdd155e50.pdf

Aşağıdaki video ise küçük bir hatıra: Tam 10 yıl önceki Interzoo fuarındaki iks sunumunun demosu.. Paylaşmak istedim.

Regulator ve Soleniod Valve ve cımbızlar ile Milwaukee pH metre ve iletkenlik ölçerler, DD ve AquaMedic refraktometreler ve cam temizleyici gibi profesyonel aksesuarların birarada yer alması teknik yönden en doğrusu oldu...

Fiyatlar TL olarak ve yüzde 20 KDV dahil.

https://pdfhost.io/v/LZm.YZd6Q_iksList

Ali Riza Kuranel
Show Akvaryum
Kırım Caddesi (eski 10. Cadde)
Cesur Apt. No. 76 Dükkan No: D
Emek – 06490 Ankara
Turkey
T: 0090-312-212 01 59
M: 0090-532-2716026

email: arkuranel@hotmail.com
www.showakvaryum.com