alimuzaffer yeni kurulum
+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: alimuzaffer yeni kurulum

Senior Member

Alıntı alimuzaffer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif Bey, Haklısınız aynı konuyu aslında Ali Rıza Beyle de konuşmuştuk o kayalar en yakın zamanda sumptan çıkacak. Ben o kayaları aslına bakarsanız bakteri tutsunlar diye koymuştum ancak yanlış yaptığımı anladım. Uyarınız için teşekkür ederim.
    Arif abiye bende katılıyorum sumpta kaya olumlu olmak ile beraber pislik tutmak ve zararlı bir sürü canlı oluşumuda tetikleyebiliyor.Mesela flatworm lar gibi..Kendi tankımda var ve sırf sumpta bulunan kayaları iptal etmek için ve yeni model bir sump için sırıfdan sump yaptırdım bu aralar yerleştiricem.
    "İnsan dilinin altında gizlidir."

Member

Doğan Bey, yeni yaptırdığınız sump la ilgili biraz bilgi verirmisiniz tasarımda değişiklik varmı? Bu arada kayalarla ilgili değişikliği az önce tamamladım su biraz durulsun resimleyip siteye ekleyeceğim.

Member

Bugün Doğan Beyin teşviği ile birşeyler yaptım ancak şunu anladım ki ben bu işte yeteneksizim
    Yorum ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen.

Sol tarafı aynı bıraktım.

Sağ taraf değiştirildi.

Genel görünüm.

Junior Member

ortayı boş bırakıp ortadaki teferruatı sağa sola dağıtırsanız güzel bir iş çıkacak ortaya.. antiasları nereden aldınız cok güzeller maaaşallah..

Member

Arif Bey önerinizi dikkate alacağım ve ortayı boşaltacağım.
    Antias ları sağolsun Ali Rıza Bey sayesinde edindim keyifleri çok yerinde çok sağlıklılar maşşallah.

Member

Arif Bey, tavsiyenize uyup ortayı boşalttım ve sanırım en güzel böyle oldu gerçekten içime sindi şimdi. Bana bu konuda verdiğiniz tavsiye ve cesaret için size ve Doğan Bey'e çok teşekkür ederim.

Senior Member

Maşallah gün gelir spsleriniz ortayı kapatır inş. =) Yeni partide Anthiaslar var boş geçmeyin derim özellikle purple tuka ve sunsetleri çok yakışır tankınıza.Mevcut olanlarda çok güzel görünüyor birkere daha Maşallah.Birde sağ tarafdaki kayalarda beyaz plate tarzında bir canlı var sanki ölmüş beyezlamış gibi duruyor resimden mi yoksa ölmüşmü eğer ölmüş ise çıkarın derim..
    "İnsan dilinin altında gizlidir."

Member

Doğan iyi dileklerin için çok çok teşekkür ederim. Yazını geç görebildiğim için dediğin anthiasları malesef kaçırdım
    Sağ taraftaki favites geldiğinin ikinci günü bembeyaz olmuştu ancak içteki ikinci rengi duruyordu (fosforlu yeşil) bende biraz bekleyim dedim yaklaşık 2 ay 10 gün oldu giden rengi yavaş yavaş geri yerine geliyor yani tekrar kızarıyor bu normal mi bimiyorum ama gün geçtikçe sanki ilk geldiği rengi geri alıyor.

Member

Güncel su değerlerim;
    Nitrat : < 1
    Fosfat : 0
    PH : 8.3
    Kh : 9.38
    Ca : 371.52
    Tuzluluk : 1023.5
    Sıcaklık : 25C

Kendime çıkarttığım sonuç Ca reaktörünün co2 'sini fazla kısmışım sanırım biraz kabarcık sayısını arttırdım.

Junior Member

Yeni dizayn çok güzel olmuş. calılar eklendikçe daha doğal bir görüntü çıkacak ortaya.

+ Konu Cevaplama Paneli