Chemiclean VS Cyano
+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Chemiclean VS Cyano

Member

Chemiclean VS Cyano

Merhaba,

Tankımda bir süredir ağır bir şekilde seyreden cyano illeti ile mücadele içerisindeydim. Aslında tahlihsiz bir şekilde tankıma musallat oldu. biopelletler, karbonlar, enzimler, bakteri kültürleri, sifonlamalar içerisinde artarak devam eden bir durumdurumdaydım. 5 yılını doldurmuş 0 TDS aldığım RO sistemimi sıkıntısı olmamasına rağmen membran ve diğer filitrelerin değişimini gerçekleştirerek kendimi sağlama aldım.Değiştirdiğim filitreler sonrası TDS 0 olarak çıkıyordu. buharlaşan su ve su değşimleri sonrası (fark edemediğim bir şekilde) cyano tankı sardı. her yöntem sonuçsuz.

Bir sürü deneme sonrası güvene aldığım RO sistemimde membran sorunu olduğunu düşünerek çıkan suyun ölçüm 250 ppm bir değer gördüm. Yeni değiştirdiğim 0 olarak okuduğum 3-5 ay sonra 250 ppm okumam TDS ölçere küfür sallama neden oldu ve ''TDS metre bozulmuş'' şekilde teşhis koydum. Bir sürede bu umursamazlıkla gittikten sonra tekrar membrana döndüm ve kalibre ettiğim TDS ölçerim ile suyun sıkıntılı olduğunu TDS metrenin problemsiz olduğunu gördüm. Aylarca 250 civarı suyu tanka hemsu değişimi hemde buharlaşan su ile basmışım.

Konuyu başlıktanda belli olacağı üzere ürüne gelecek ama RO cihazını kontrol altında tutmanızı tekrar tekrar kontrol etmenizi öneririm. Benim ürünü kullanma durumum klasik cyano vakasından daha ağır olduğuda su nedeniyle aşikar. nitrat fosfat bir kenara ağır metallerde cabası.

Bu şartlar altında 380 LT tankıma (bir çok canlı kaybettim cyano nedeniyle sps - lps) 10 ölçü ile dozladım. önerilen 2 gün sonra %20 su değşimiyken 4 gün sonra %15 olarak geçekleştirdim. (önermiyorum sadece yaptığımı bildiriyorum).

cyano tarafından darma duman edilmiş, canlılarım öldüğü, kalanların can çekiştiği ilk görüntü aşağıdaki gibi.

Member

2-3 hatfa sonraki fotoğraf. kay üstlerinde ağır cyano sonrası kalan artıklar var. 1 doz daha uygulamak istiyorum.Ama su değişimi ile durumu önce hafifletmek daha iyi olacak. (kirli suyun tahliyesi için)

Konu raptiye tarafından (04-23-2015 Saat 05:11 PM ) değiştirilmiştir.

Senior Member

Gerçekten çok etkili bir ürün.Ankara'dan hobici bir arkadaşım ile görüştüğümde söylediği; 48 içeriside tozu bile kalmadı
    "İnsan dilinin altında gizlidir."

Junior Member

Hem clean hem de Pure Elite çok etkili ürünler, deneyimleyerek görmek sevindirici, geçmiş olsun.

Son zamanlarda antibiyotikler ile çözmek gündemdeydi, başarılı sonuçları da yazıldı çizildi.

Ancak sektör için üretilmiş bir ürünün başarılı olması başka bir güven veriyor.

Senior Member

Alıntı mmoner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem clean hem de Pure Elite çok etkili ürünler, deneyimleyerek görmek sevindirici, geçmiş olsun.

Son zamanlarda antibiyotikler ile çözmek gündemdeydi, başarılı sonuçları da yazıldı çizildi.

Ancak sektör için üretilmiş bir ürünün başarılı olması başka bir güven veriyor.
    Merhaba cevabınızda ki bu kısım; "Ancak sektör için üretilmiş bir ürünün başarılı olması başka bir güven veriyor" işi özetliyor sanırım.
    "İnsan dilinin altında gizlidir."

+ Konu Cevaplama Paneli