Kadir Ustanın Tankı
+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kadir Ustanın Tankı

Junior Member

Kadir Ustanın Tankı

Merhaba

Administrator

Kadir Usta foruma giriş yapmakta zorlanınca tarafıma detayları veren bir e-posta gönderdi. Ben de gelen bilgileri derleyerek buraya bırakıyorum. Resimleri ve eksik bilgileri kendisinin ekleyeceğini düşünüyorum. (Ali Rıza Kuranel)

Ana tank ölçüleri 75 boy, 55 en ve 50 cm yükseklik.
    Sump (filtrasyon tankı) ise 75 boy, 55 en ve 35 cm yükseklik.
    Ortalama 250-300 litre su.

Aksan Akvaryum tarafından yapıldı.
    Tank yandan durso sistemi ile suyu filtrasyon tankına indiriyor.

Gene filtrasyon tankına otomatik su tamamlama ünitesi buharlaşma eksilmesini gideriyor. (RO su Arıtma sistemi ve ölçüm sonuçları konusunda bilgi eksik.)

Kurulumda ve sonrasında Reef Crystals tuz kullanıldı ve bugün de aynı tuzu kullanmaya devam ediliyor.

İlk kurulumda Fritz 9 ile su hazırlandı.

Skimmer olarak Royal Exclusiv Mini 160.
    Aydınlatma: Radion G2 pro. (Led)
    Dalga Motoru: 2 adet Tunze 6025

(Kum ve Kaya konusunda bilgi eksik).

Sisteme 2 hafta bir dozunda Fritz 460 verilerek Nitrat ve Fosfat control altında tutuluyor. Bu dozlama sırasında protein skimmer kapatılmıyor.

Arkadaşlarından aldığı canlılar ile gelen zoanthid yiyen nudibranch ve kimi flatwormlara karşı Salifert Flatworm Exit kullanıldı.

Ayrıca haftalık olarak Salifert marka testler ile Calcium, Magnesium ve KH düznli olarak okunuyor. Not tutuluyor.

Çoğunlukla zoanthidler ve kimi LPS ve SPS olan ve balıktan çok karides olan bir tank: Gene dışarıdan gelen canlıların getirdiği aiptasia ile mücadele için alınan bir çift peppermint shrimp (Lysmata Wurdemanni) tankta üredi ve yaklaşık 10-12 adet yavru görüldü.

+ Konu Cevaplama Paneli