Bilgi
+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 8 Toplam 18 Sayfadan
BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 ... SonuncuSonuncu
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilgi

Administrator

Evet..

Öncelikle "canavar".. ayak sesleri Fritz listesinde yer alıyor..

- Usta çok geciktin???
    - Fiyatlarla uğraştım, mümkün olanın en alt düzeyini yansıtmaya çalıştım.. Dolar kurundaki -yaklaşık % 20-25 değişiklik karşısında çaresiz kaldım..
    - Bu arada bu ürünler galiba ilk kez ABD dışında Türkiye'de satışa sunuluyor?
    - Premier!!

Destek veren herkese buradan selam olsun..

Administrator

Merhaba...

Artık uzun bekleyişin sonuna geldik. Sabır gösteren herkese minnettarım.

Çok basit bir sistem, bir ürün grubu ile karşı karşıyasınız: Öyle ki, bir benzeri henüz yapılamadı ve öylesine büyük adetlerde kullanılıyor, dünya üzerinde pek çok çevre çalışmasına ana sponsor olarak katkı sunuyor. Mercan dünyası Boyd Enterprises firmasına çok borçlu..

Türkiye'ye daha önce ithal edilen bir marka. Ne yazık ki gerekli tanıtımı yoktu ve bu görevi üstlenmekte kuşku duymadım.

Alg gruplarına karşı verilen savaşta artık Fritz Agae Clean-Out yanısıra ChemiClean ve ChemiPure Blue var.

Şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşacaksınız..

Rahat olun..

Administrator

Öncelikle Boyd ürünlerine gösterilen ilgi için teşekkürler. Sanıyorum en yakın zamanda yeni parti gelecek.

Ancak rica ediyorum Blue ve ChemiClean kullanan arkadaşlar deneyimlerini bizlerle paylaşsın. Blue tarafımdan test edildi ve birçok kişi an itibarıyla kullanıyor. ChemiClean için aynı cümleleri kuramıyorum çünkü ben test etmedim. Yalnızca okudum ve izledim ve dinledim. Bu nedenle paylaşım önemli.

Fritz 460 Monster: Test ettim ve sonuçları şaşırtıcıydı. Ancak Fiyat nedeniyle "çekinerek" ithal edildi. adetler ve stoklar sınırlıydı. Oysa, tam tersine gösterilen ilgi stokları tükenme noktasına getirdi. Sonuçlar ve kullananların söyledikleri beni de şaşırttı. Gerekirse hemen bir parti daha ithal edilecek.

Administrator

NP pelletler yeni parti yeni ürünlerle geldi.

Yaz aylarına girmekte olduğumuz bugünlerde "destek" fanlar Hollanda'da tasarlandı ve CE sertifikalı olarak Çin'de üretildi. Birçok kez test edilerek Avrupa piyasasına sürüldü.

BioGro 1-2-3 500 ml 3'lü set geldi. Kullananların yorumlarına bakarak yaptığımız bir ithalat. Ancak test etmeye kararlıyım.

All-in-One pelletler için birkaç söz: Danıştım, acaba pelletler birbirlerine sürtündükçe suda "bulanıklık" yapar mı? Yanıt çok kısa oldu: "Kesinlikle hayır!"

Kuşku duyulan acaba pelletler gereğinden fazla bakteri üretiyor ve suda mikrobiyolojik bir bulanıklık mı yaratıyor?

Bu durumda çıktı suyunun skimmer emişine verilmiyor olması gerekir, dendi. Basit kontrol: Bakteriyel bulanıklık durumunda suda oksijen düzeyinin düşmesi gerekir. Test sonuçları var mı?

Yok, diye yanıtladım. Sustum..:

Pekçok kişi pelletlerini ama elektrik kesintisi, ama başka nedenlerle (bulanıklık, vs. gibi) çıkardı.

Peki bu sularda Nitrat ve Fosfat ne okuyordu?

Anafikir: Eğer suda Nitrat ve Fosfat varsa All-in-One kullanmak çok akıllıca. Yoksa ve - ama - lakin tank alıştıysa ve renkler ve büyüme "olağan" seyrediyorsa, neden çıkartılsın ki..??

Uzun sözün kısası: Kestirme yöntemler "duygusal" davranışların sonucu. Mantıklı olun!!

Kullandığınız yönteme sadık kalın..:

Administrator

Salifert testler de geldi. Fiyatlar korundu.

Not: Potasyum (K) Testi getirdiniz mi? diye soruluyor. Yanıtım kısa, kesin ve net. Tankınızda KZ zeolit filtrasyon yöntemi kullanmadığınız sürece (çünkü zeolit güçlü bir K tutucusu) dışarıdan K vermek (potasyum bikarbonat,vs.) çok gereksiz, çok mantıksız bir durum. Potasyumun ve/veya Potasyum floride gibi bileşiklerin "mavi" renklenme gibi sonuçları yoktur! Tersini iddia edenlerin "Kimya" başlığı altında konuyu açmalarını ve tartışmayı çok isterim. Düzenli su değişiminde yeterli miktar K suya girer. Hangi mercan potasyum karbonat tüketir, potasyum flouride tüketir lütfen yazın öğrenelim. Suda 200-400 ppm arası bulunur ve anlamsız bir elementtir..!! Dolayısıyla test edilmesi de gereksizdir.!! Habib Sekha da çok uzun bir süredir üretmemektedir.

Administrator

Kur artışına olabildiğince direndik ve neredeyse gözardı edilebilecek küçük bazı değişiklikler yapıldı.

Royal Exclusiv ve Aquarium Systems fiyatları öncelikli ele alındı, çünkü 1 yılı aşkın süredir aynı fiyatlar geçerliydi.

Yeni gelen Tunze, iks aquaristic ve DVH import ürünleri ve fiyatları da kısa süre içinde değişecek.

Administrator

Bugün itibarıyla Mag-Float, Schuran, Sander, Salifert, ATI, Two Little Fishies, Fritz, Boyd ve sözü edilen yeni ürünleriyle -- reefpearls- DVH/NP BioPellet listeleri değişti, yenilendi.

Administrator

Bugün itibarıyla Papillon, Domilux, Reef on the Rocks ve "markalarımız" üst başlığı altında 2. sayfada yer alan Milwaukee, Giesemann ve Rowa fiyat listeleri değişti, yenilendi.

Administrator

Evet, artık Tunze için yeni bir dönem başlıyor:

Show Akvaryum bundan böyle Masterstream için ön sipariş alabiliyor, en geç 3 ay içinde teslim garantisi veriyor....

Yeni Tunze listesinde "sor" yazan tüm kalemler için bu geçerli.

Evet! Tüm Tunze'ler kuşkusuz Almanya'da yapılıyor ama yeni modellerde Çin malı bileşenler kullanılıyor: "original" yazan kalemler yalnızca Alman malı bileşenler kullanıldığını gösterir: Büyütmeye gerek yok..:

Kuşkusuz listesinde yer alan ve "sor" yazan kalemler dışındaki tüm ürünler diğer tüm listelerde olduğu gibi stokta yer alıyor...

Administrator

ve iks...

Ulaşılan son noktada yeni Oksijen sensörüne çok dikkat!! ODOS..

http://www.yongei.com/showthread.php?t=148

Şu an Almanya'da ve Avrupa'da balık çiftlikleri ve üniversiteler için üretildi. Dünyada bu optik sensörü yapabilen 3 firmadan biri ve en ucuzu.. Basic System'e direkt bağlantı..

+ Konu Cevaplama Paneli