Merhaba!

Bu benim forumdaki ilk mesajım ve böyle "az ama öz" bir forum bulduğum için mutluyum.

Ankara'dan hobici bir arkadaş akvaryumunu satmaya karar verince bana nasip oldu ve ne zamandır ertelediğim projeye "zorunlu" bir başlangıç yaptım. Aldığım akvaryum da dahili taşma kutusu var ve kutunun yanında pek bir işe yaramayan 20-25 cm lik bir alan var. Ben de Tunze dalga motorlarını ve dalga kutusunu bu alana yerleştireyim diye düşünüyorum. Akvaryum, Amerikalıların "peninsula" diye tanımladığı uzun iki kenarını ve bir kısa kenarını açıkta bırakan bir tasarım. Eski mesajlara baktım da Ateş Bey' de aynı tasarımı kullanıyor. Bu tasarım gayet şık ama akvaryumun kalanını görsel anlamda temiz tutmak için bütün büyük Tunze'leri taşma kutusunun olduğu kısa kenara yerleştireceğim. Ve tasarımı temiz tutmak için Tunze'nin dalga kutusunu ve 2 adet 6101'i taşma kutusunun yanındaki boşluğa yerleştirmek istiyorum. Dalga kutusu tam köşeye, 2 adet 6101 de altlı üstlü olarak dalga kutusunun yanında duracak. Bir ihtimal taşma kutusunun altına da 6105'i koyabilirim. Bu motorlar fiziksel olarak oraya sığıyor ama biraz sıkışık duracaklar. Sizce bu tasarımda sıkıntı olur mu?