Balling ve Ca-KH katkıları
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Balling ve Ca-KH katkıları

Threaded View

Junior Member

Ali Rıza Bey;

Öncelikle nazik davranışınız ( kh test ) için çok teşekkür ederim.

Sizinle ve hobici arkadaşlarla bu topiği ilk okuduğum zaman ve sonrası ile ilgili
    yaşadıklarımı paylaşmak isterim. Bende bir cok arkadas gibi yaptigim test sonuclarina
    göre; 3'lü bir dozaj pompası yardımı ile Kh, Ca, Mg ve dışarıdan elle trace dozluyordum.
    Tankı kuralı 2-3 ay kadar oldugundan canlı yükümde dolayısıyla az olduğu için makul tüketim
    miktarları ile gerekli degerleri sağlıyordum. Ama aklımda tam anlamıyla gercek manada Balling
    yapmak vardı. Topiği okudum. Gerekli malzemeyi merck markalı ürünlerle temin ettim. 3 ayrı
    karışımı hazırladım. Tankım 400 lt ve az önce belirttiğim gibi canli yüküm de az olduğu icin ve de
    gelişmeleri takip edip uygun ml ayarını bulmak icin Bubble magus pompamla her karışımdan 100'er
    ml. 5dk. ara ile (cihazın özelliği min. 5dk. ara verilebiliyor."yoksa aynı anda dozlamayi deneyecektim.")
    ve günde 24 parçada dozladim. Belirli bir süre sonra 7-7,5 olan Kh düzeyim 9,5 seviyelerine, 400 olan Ca
    düzeyim 480 seviyelerine, 1300 olan Mg düzeyim 1450 seviyelerine çıktı. Rowa karbon ve Rowa phos
    kullanmama rağmen suda belirlinbir seviyede bulanıklık meydana geldi. (Bu arada su degisimi haftalık olarak
    hiç aksatilmadi)

Yaptıgım test sonuclarına göre 100'er ml dozlama miktarını kademeli olarak azaltarak olması gereken degerlere
    ulaştım. Ama ne olursa olsun 3 karışımdan da hep aynı oranda dozladim.

Sonuc ve sorular:
    @ Acaba her 200lt icin 70ml kuralını uygulayip 140 ml ile başlayıp, devam etsem nasıl bir sonuc çıkardı?
    @@ Uygulamada ki hata herkesin kafasındaki soru işareti dozlama zamanı mı?
    @@@ Dozlamayi 24 parçaya bölmek hata mı?

Tecrübelerinize göre beni yönlendirirseniz cok sevinirim.
    Konu lincoln1976 tarafından (06-27-2012 Saat 08:09 PM ) değiştirilmiştir.